Kiedy decydować się na szkolenie językowe on-line? 8 powodów, dla których warto je realizować w fir


zajęcia językowe on-line

Szkolenia językowe on-line cieszą się coraz większą popularnością. Nowe technologie rozwiązują wiele problemów organizacyjnych. Nauka języków obcych nigdy nie była tak prosta. Stosy papierów zastępuje przemyślana koncepcja zajęć oraz specjalnie przygotowana platforma, która pozwoli Tobie i innym pracownikom zaoszczędzić czas i pieniądze. Przeczytaj, kiedy warto wprowadzić w firmie zajęcia językowe on-line i w jakich sytuacjach będą one najlepszym rozwiązaniem:

1. Konsolidacja zespołu

Jeśli firma funkcjonuje w rozproszonej strukturze organizacyjnej lub pracownicy często podróżują w sprawach służbowych – bardzo trudno dbać o integrację zespołu. Nawet jeśli pracują oni w jednym oddziale, ich zakres obowiązków może wykluczać kontakt. Innym zagrożeniem jest fluktuacja kadr wewnątrz struktury, która mogłaby doprowadzić do rozpadu grupy. Zajęcia językowe on-line pozwalają na to, aby brać udział w kursie, nawet jeśli aktualnie przebywa się poza firmą lub w innym oddziale. W ten sposób zajęcia okazują się nie tylko przemyślanym benefitem pracowniczym, ale też dobrą inwestycją w rozwój zespołu.

2. Koniec z blokowaniem sal konferencyjnych

Kolejnym problemem, który może pojawić się przy organizacji zajęć językowych w firmie jest brak posiadania wystarczającej liczby sal szkoleniowych (z tego co wiemy, to rzadkie dobro w większości firm). Kurs on-line pozwala wziąć udział w zajęciach z każdej możliwej lokalizacji: także zza własnego biurka lub z domu, jeśli pracuje się zdalnie – bez konieczności blokowania sal konferencyjnych.

3. ...jeśli jednak chcecie pobyć trochę razem

Ważne, aby podkreślić, że istnieją dwie możliwości zajęć on-line. Wirtualna klasa nie wyklucza fizycznej integracji. Poza opisaną sytuacją, w której pracownik bierze udział w zajęciach z własnego komputera, istnieje możliwość przeprowadzenia takich zajęć także w ustawieniu telekonferencyjnym, właśnie w salce konferencyjnej. W tym wypadku potrzebny będzie telewizor, na którym widać lektora, kamera, które obejmie całą grupę oraz zestaw nagłaśniający.

4. Specjalistyczne kursy językowe

Wiele firm ma swoje siedziby na obrzeżach miast lub poza dużymi ośrodkami miejskimi i trudno im znaleźć lektora języka obcego, który jest jednocześnie specjalistą z danego zakresu tematycznego i poprowadzi np. specjalistyczny kurs języka angielskiego dla branży IT, kurs niemieckiego w logistyce, chiński dla przedstawicieli handlowych, Business English, Medical English, czy też English for Lawyers. Z podobnym problemem spotykają się firmy, którym zależy na zajęciach z native speakerem. Szkolenia on-line pozwalają zorganizować zajęcia pod kątem nie tylko znajomości języka, ale także branży czy nawet zakresu obowiązków na danym stanowisku. W ten sposób jeśli chcemy mieć zajęcia z języka angielskiego z native speakerem dla firmy z branży motoryzacyjnej, w której szkolimy sprzedawców, którzy znają język na poziomie C1 – znalezienie odpowiedniego native speakera nie będzie problemem.

język angielski w firmie

5. Prosta organizacja kursu językowego

To już naukowo potwierdzone, że w codziennym życiu staramy się oszczędzać naszą energię i szukamy jak najprostszych i najszybszych rozwiązań. Nie inaczej jest z nauką języków obcych. Aby wziąć udział w np. lekcji angielskiego przez Skype wystarczy jedno kliknięcie i przenosisz się do wirtualnej klasy. Zyskujemy nie tylko czas, ale i oszczędzamy pieniądze. Wszystkie materiały dostępne są w „chmurze” i pracownik ma do nich dostęp w każdej chwili. Może więc powtarzać zaległy materiał lub przygotować się na zajęcia z wyprzedzeniem - bez przeglądania licznych kserówek i wydruków. Jak ekologicznie! :)

6. Absencja na zajęciach online

Jeśli organizujesz szkolenia w firmie pojawia się obawa, że pracownicy mogą nie być w stanie wziąć udziału w zajęciach. A niska frekwencja znacząco przekłada się na wyniki i postępy. Absencja na zajęciach online nie przyniesie jednak niechcianych skutków. Jeśli pracownik nie może być na zajęciach w wirtualnej klasie, nie ma problemu – zajęcia są nagrywane, więc w każdej chwili może do nich wrócić. Plan zajęć i materiały są dla niego gotowe do pobrania, tak jak notatki z lekcji i zadanie domowe (tak, zadania domowe są ważne! :)) Szybko i łatwo może nadrobić zaległości, w dogodnej dla niego chwili.

7. Monitorowanie frekwencji i postępów

Zajęcia on-line pozwalają w szybki i prosty sposób sprawdzać efektywność szkolenia m.in. dzięki możliwości śledzenia przebiegu programu nauczania oraz wyników testów sprawdzających. Specjalnie stworzona dla specjalistów do spraw szkoleń lub HR-owców platforma pozwala comiesięcznie pobierać gotowy raport, który pokazuje nie tylko frekwencję, ale także postęp w nauce wszystkich kursantów. To ważne przede wszystkim wtedy, kiedy zajęcia językowe nie są jedynie benefitem pracowniczym, a mają przynieść wcześniej ustalone, bardzo konkretne rezultaty.

8. Zdalne wsparcie techniczne

Jeśli wystąpi jakikolwiek problem techniczny lub organizacyjny, w szybki i precyzyjny sposób otrzymacie zdalne wsparcie od naszych specjalistów lub opiekuna klienta, który czuwa nad przebiegiem kursu, zajmuje się komunikacją między kursantami, lektorem i klientem. Nie musisz się martwić niedziałającą kamerą czy złośliwym mikrofonem - chętnie pomożemy!

Chcesz sprawdzić, czy zajęcia online są dobrym rozwiązaniem dla Twojej organizacji?

Skontaktuj się z nami, a zorganizujemy dla Was zajęcia pilotażowe! :)

Chcę spróbować!

Wyróżnione posty
Ostatnie posty