Słuchaj i ucz się...

Słuchanie jest naturalnym elementem komunikacji w jakimkolwiek nowożytnym języku. Bez tej umiejętności nie bylibyśmy w stanie się porozumiewać. Słuchając, możemy również opanować bardzo szybko i w dobrym stopniu język obcy.


Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wielkim dobrem są audycje w języku angielskim na tematy, które nas interesują. Słuchając, poszerzamy nasze horyzonty. Rozumiejąc słowo mówione w języku angielskim, możemy słuchać różnorodnego materiału – czy o najnowszych nowinkach w świecie technologii, czy o wydarzeniach na świecie. Dlatego chcielibyśmy przedstawić genialne narzędzie do szlifowania nauki języka – podcasty!

TED-Ed

Pierwsza z propozycji - znany i lubiany TED. Nie ma chyba dziedziny czy tematu, który nie został poruszony na tym portalu, a więc można liczyć na bardzo szeroki wybór różnych filmów oraz materiałów audio. Pod filmem można wyświetlać napisy, co ułatwia rozumienie. Zakres tematyczny jest bardzo szeroki: od matematyki po genetykę!Lessons | TED-Ed

Use engaging videos on TED-Ed to create customized lessons. You can use, tweak, or completely redo any lesson featured on TED-Ed, or create lessons from scratch based on any video from YouTube.


BBC Learning English

Kolejna z możliwoci - BBC Learning English. Strona zawiera naprawdę spory wybór ciekawych podcastów – przeważnie rozmów na dość swobodne, codzienne tematy, które regularnie aktualizowane są o nowe nagrania, a więc warto zaglądać często w poszukiwaniu nowości. Jedną z ciekawszych opcji są programy: 6-minute English oraz LingoHack, gdzie można posłuchać opracowanego skrótu wiadomości i poznać zawarte w nim słownictwo.


Podcasty można filtrować zgodnie z poziomem znajomości języka oraz interesującej nas tematyki.

BBC Learning English

Libri Vox

Dla fanów książek - repozytorium audiobooków nagrywanych przez wolontariuszy. Celem LibriVox jest promocja literatury. Autorzy robią to w dość oryginalny sposób - wykorzystują książki nie objęte już prawami autorskimi. Książki te nagrywają jako audiobooki na domowych komputerach, a następnie udostępniają je całkowicie za darmo. Książki dostępne są w różnych językach i podzielone na kategorie tematyczne.

LibriVox | free public domain audiobooks

LibriVox audiobooks are free for anyone to listen to, on their computers, iPods or other mobile device, or to burn onto a CD.

LibriVox

Podcasts in English

Podcasts in English - dobry wybór jeśli szukacie czegoś na niższym poziomie zaawansowania. Wszystkie podcasty można pobrać za darmo. Prezentowane materiały są nagrywane w taki sposób, że rozmowy brzmią bardzo naturalnie, a więc jest to świetne narzędzie do osłuchania się z językiem potocznym.


Listen to English and learn English with podcasts in English​

podcast website for people to learn and teach English

Wyróżnione posty
Ostatnie posty